دهانشویه ها

دهانشویه ها

سومین آیتم بهداشت دهان در کنار مسواک و نخ دندان را میتوان دهانشویه ها را دانست چرا که دندانپزشکان روی استفاده از آن از دوره کودکی تاکید دارند. دهانشویه‌ها انواع مختلفی دارند که هر یک کارکرد خاص خود را دارند. در این بخش به انواع آن و همچنین نحوه استفاده از دهانشویه را مشاهده خواهید نمود.توجه داشته باشید دهانشویه ها را با مشورت دندانپزشک خود مصرف کنید.

چند نوع دهانشویه داریم؟؟

۱-گروه اول دهانشویه‌ها، اثر ضد میکروبی قوی دارند، مانند کلروهگزیدین که برای درمان بیماری‌های لثه و پس از جراحی دهان تجویز می‌شود.

۲-گروه دوم از این دهانشویه‌ها که باهدف پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها استفاده می‌شود، این نوع از دهانشویه‌ها حاوی فلوراید است و توانایی توقف و ترمیم پوسیدگی را در مراحل اولیه دارد، همچنین می‌توانند از پوسیدگی بقیه دندان‌ها جلوگیری کنند.

دندانپزشک شما تعیین میکند به کدام گروه از دهانشویه ها نیاز دارید.

دهانشویه‌های حاوی الکل اثر بهتری دارند یا دهانشویه‌های بدون الکل؟

مزیت دهانشویه‌های حاوی الکل این است که راحت‌تر جذب مخاط دهان، لثه و… می‌شوند و اثرگذاریشان بیشتر است. اما مضراتی هم دارند ازجمله اینکه می‌توانند دهان را خشک کنند و استفاده طولانی مدت از آن می‌تواند ریسک ابتلا به سرطان‌های داخل دهانی را بیشتر کند، بنابراین دهانشویه‌های فاقد الکل گرچه مزیت الکل را ندارند اما مضرات حاصل از آن را نیز ایجاد نمی‌کنند و ایمن‌تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپچا * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.